Dálkové trasy Českem

Ke každé objednávce Adventure Menu ti přibalíme jako dárek parádní čtení! 

Když se řekne pouť, spousta lidí si představí kolotoče, labutě a cukrovou vatu. My, kdo rádi vyrážíme ven do přírody a za dobrodružstvím, ale myslíme spíš na dálkové pochody. 

Právě proto teď ke každý objednávce z našeho e-shopu dostaneš zadara čtení o dálkových trasách Českem od Světa Outdooru plný inspirace, tipů a zajímavejch informací, který se hodí každýmu, kdo se chystá na takovej pochod vyrazit.

Dárek (3)

Ale moc dlouho neváhej, máme jich jenom 300 kousků. Takže kdo dřív přijde, ten se dřív dozví, třeba kudy cestovalo zlato přes zelenou střechu Evropy nebo co potká na Pivní stezce přes Lužické hory.

 

Proč vyrazit na dálkovou trasu? 

V posledních letech získávají dálkové trasy a stezky stále větší popularitu. Na Camino de Santiago vyráží poutníků snad stejně jako ve středověku a ani legendární PCT už není nedostižným snem.

PCT_Camino

Možná tě ale překvapí, že i naše malá země v srdci Evropy je místem pro dálkové putování přímo zaslíbená. Vždyť tu máme dohromady téměř 15 000 km dálkových tras. Některé vedou krásnou a často ještě divokou přírodou pohraničí, kde stoupaj a klesaj ve vlídným rytmu našich hor. Jiné zase mají víc rozměr duchovní pouti spjatý s velkými postavami křesťanství v Čechách a na Moravě, s církevními poutními místy nebo s památnými místy naší národní historie a mytologie.

Každá dálková trasa je ale výjimečnej zážitek. Přes nevyhnutelný puchýře, permanentní svalovku a ramena ztuhlý od báglu jde o intenzivní zkušenost. Člověk nesený jen silou svých nohou a svý vůle zpomalí a vidí svět novýma, pozornějšíma očima. Všímá si kolem sebe věcí, co ve spěchu dneška přehlížel, a má dost času podívat se i sám na sebe a do sebe.

Trasy_Cesko (1)

Každá trasa a každej poutník krok po kroku píšou svůj vlastní, jedinečnej příběh, v němž se vzájemně proplétají osudy člověka, přírody, krajiny i historie země, která je naše, ale o který často víme o dost míň, než si zaslouží. Aby se takový příběh dálkového putování nezměnil v nechtěný drama, je dobrý vědět, že to rozhodně není žádná nedělní procházka. Správná příprava a dobré vybavení zajistí, že místo zbytečných starostí tě na cestě čekají jen ta dobrodružství, pro který si balíš batoh, zavazuješ tkaničky a překročuješ práh pohodlí domova.

Proto ti vřele doporučejm, najdi si čas a vydej se na cestu o kousek delší, než bývá zvykem. Stojí to za to. O hladu určitě nebudeš, protože pro tebe jako vždycky máme poctivýho, 100 % přírodního jídla cesty tolik, kolik budeš potřebovat.

 

Tak šťastnou cestu a dobrou chuť!

 

Přihlaste se prosím znovu

Omlouváme se, ale Váš CSRF token pravděpodobně vypršel. Abychom mohli udržet Vaši bezpečnost na co největší úrovni potřebujeme, abyste se znovu přihlásili.

Děkujeme za pochopení.

Přihlášení