About us

We are Adventure Menu and we do it a little bit differently

"At Adventure Menu, we believe that food on the go shouldn't be taken lightly. Whether you're on a road trip, a dream vacation, playing your favourite sport or taking a well- deserved break. You need to enjoy your food with great flavour and no added chemicals to recharge your energy with the greatest possible comfort. That's why we're introducing the Adventure Menu - the first real meal for on the go." 

Radek Slabý - Founder
Jak šel čas?

2010:
Neznalost, naivita a touha po opravdu dobrém jídle kdekoli, aneb naše začátky podnikání :D

„To jsme si tak v hospodě zanadávali, že musíme na cesty mimo civilizaci brát konzervy, nebo si složitě vařit na místě, abychom se dobře najedli. Noa nápad byl na světě. Sice jsme uměli navrhnout auto nebo motorku, ale o podnikání jsme nevěděli nic a o marketingu jen o trochu víc. Naštěstí nám bylo asi dvacet, což nám velmi pomohlo neřešit tak nedůležité věci:D“

2011:
Když moc nevíš jak na to, dožene to dostatek entuziasmu

„Cíl byl jasný: vytvořit nejlepší a nejchutnější jídla pro outdoorové použití. Na půl roku jsme se zavřeli do kuchyně naší partnerské výrobní firmy (které tímto moc děkujeme za trpělivost:) a hledali technologický postup, který by zajistil to, že jídlo bude kompletní i s přílohou, bez chemie a přitom vydrží v teple i 2 roky. Testovací vzorky jsme vozili do školy a s kamarády testovali. No...jak přežili první měsíce, to nechápu! Ale potom jsme na to pomalu začínali přicházet a z pytlíků už padala opravdová jídla. Aneb přerod z designérů na potravinářské technology.“

2013:
Už zjišťujeme něco málo o marketingu... akce, rebranding a další radosti

„Máme prvních 8 druhů jídel, přidali jsme bezplamenný samoohřev a už jen čekáme na to, až nám všichni utrhají ruce:D No..realita je trochu jiná a my zjišťujeme, že je sice fajn mít něco uplně nového co nikdo nemá, ale stinnou stránkou je to, že musíme všem vysvětlovat proč by to měli chtít. Tak objíždíme všechny možné outdoor akce a dáváme všem ochutnat, bavíme se s lidmi, vysvětlujeme. Online sice už tenkrát byl, ale chuť a vůně se prostě předat nedá. Dalším velkým krokem je rebranding loga a sjednocení grafiky všech produktů.“

2016:
Sbohem „garáži“, vítej firmo a expanze do zahraničí

„Zhruba do týhle doby jsme byli opravdu typická “garážová firma“. Sice bez garáže, ale víš jak to myslím. Ale už toho víme docela dost, chyb jsme taky nasekali až až a teď už postupně posouváme povědomí o nejlepším outdoor jídle dál, snadnějc a vypadá to, že se začínají dít zajímavý věci:)
V téhle době už máme pár funkčních zahraničních distibucí, jezdíme na největší outoodr veletrhy a strašně nás baví reakce každého, kdo poprvé ADM ochutná:D...to je prostě k nezaplacení a neskutečně to dodává energii do další práce.“

2017:
Začínáme vyvíjet nový způsob sušení jídel

„Tohle byl pro nás naprosto zásadní moment. Naše jídla už tehdy dělala radost tisícům lidí na cestách, ale kvůli vyšší hmotnosti jsme nemohli vyhovět těm, kteří řešili váhu např. na delších přechodech hor. Rozhodli jsme se s tím něco udělat a začali jsme s vývojem sušených jídel, které by byly ale opět k nerozeznání od domácího jídla. Po chvíli jsme zjistili, že kdybychom měli využívat klasickou lyofilizaci (sušení mrazem), jídlo by bylo tak drahý, že by bylo neprodejný. Nechtěli jsme zlevňovat suroviny ani ruční práci, tak nám zůstala jediná možnost - zlevnit proces sušení. Jak už to u nás bejvá, umíme si najít to nejsložitější řešení:D....ale výsledek pak stojí za to!!!“

2019:
Nová éra jídel na cesty

„Ano, trvalo nám to necelý tři roky, ale přišli jsme na to!!! Vynalezli jsme kompletně nový způsob sušení hotových jídel, který je šetrný k jídlu, zajistí rychlou rehydrataci a současně zajistí jídlu naprosto stejnou chuť, vůni a nutriční hodnoty, jakoby bylo čerstvý. A co je na tom nejlepší, spotřebujeme tím zhruba o 30% energie míň. To nám pomohlo zachovat nejkvalitnější suroviny a ruční práci a přitom zajistit konkurenceschopnou cenu.
Teď už konečně můžeme s klidným srdcem říct, že máme to nejkvalitnější outdoor jídlo opravdu pro kohokoli, od aktivních rodin s dětmi až po profesionální horolezce.“

2020:
Stěhování do hor a osamostatnění

„Přestřiháváme pupeční šňůru, stěhujeme se do hor a zařizujeme si vlastní výrobu. S příchodem sušení jsme se rozhodli započít novou etapu firmy a zařídili jsme si vlastní kuchyni, vybudovali vlastní tým kuchařů a posunuli tím celé naše vaření na další úroveň. Máme pod kontrolou každý krok výroby a vývoj nových jídel je daleko rychlejší. Sídlíme v Trutnově a z kanclu koukáme na Černou horu...co víc si přát?:)

A co bude dál? Křišťálovou kouli nemáme, ale pojedem dál podle neměnných pravidel...

Our Mission

Bringing the highest quality and tastiest food to active people all over the world, not just for the outdoors. Helping people enjoy their journeys and experiences without compromise, through 100% natural wholesome food with simple preparation.

Our values

Highest quality and service.
Good will never be good enough for us. This is our promise to our customers and partners.

Innovations that make sense
Everything is impossible until someone makes it happen. We are constantly working to develop something new and often unexpected.

A community of adventurers
We share the adventures and unique moments that our customers and partners experience, sometimes just because of better food. Feedback helps us maintain the standards mentioned above.

Living in harmony with nature
We care about the main source of our inspiration and the only source of our ingredients. That's why we take an active part in protecting nature.

And the last but not least value is...

Our Team
 
 

Radek - CEO

The creator of the whole idea that makes us look forward to work and you look forward to dinner. You run into him everywhere because he oversees everything, but he also likes to help with anything.

Radim - Technical Background

He makes sure that all the processes run as they should. Thanks to him, orders arrive just on time and everything is in order.

Frída - Sales Manager

He makes sure you are never too far from a shop with our goodies. As he has a degree in food science, he is also heavily involved in the development of new dishes.

nastym4

Ludka - Marketing magician

She makes sure that we get to everyone who needs us. She has a detail map of marketing jungle and not afraid to use it. She has been around so she won't get lost on the track.

Michal - chef

Our culinary wizard who makes the Adventure Menu taste so extraordinary. In his kitchen the atmosphere is relaxed and there is no artificial flavouring to be found. The Kitchen Team The merry band that helps Michal with cooking, drying, and preparing packages, in short, it wouldn't work without them.

Dakar - Company therapist

Dakar is an integral part of the office. He welcomes visitors, postmen and helps us select new people.

Bobby

...coz we have Dakar.